Klub Włóczykija - Australia - śladami Pawła Edmunda Strzeleckiego

Utworzono: sobota, 02 wrzesień 2023 Drukuj E-mail

 

30 sierpnia podczas spotkania "Klub Włóczykija" mieliśmy okazję ugościć Panią Barbarę Grzybek z Archiwum Państwowego we Wrocławiu, Oddziału w Bolesławcu oraz dra Włodzimierza Wnuka z Melbourne.
Nasi prelegenci wystąpili z prelekcją o życiu Pawła Edmunda Strzeleckiego oraz o jego badaniach prowadzonych w Australii. Szybko daliśmy się porwać barwnej opowieści o podróżach badacza, zdobyciu najwyższego szczytu kontynentu (Góry Kościuszki), odkryciu złota czy sporządzaniu map topograficznych i geograficznych.
Dzięki temu wydarzeniu uporządkowaliśmy i przypomnieliśmy sobie sylwetkę i dorobek wybitnego człowieka nauki, jednego z największych badaczy, podróżnika, odkrywcy, filantropa i autora dziesiątek książek naukowych. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, oddając hołd temu wybitnemu uczonemu i odkrywcy, ustanowił rok 2023 Rokiem Pawła Edmunda Strzeleckiego.
Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy wziąć udział w obchodach patrona roku. Dziękujemy Archiwum Państwowemu we Wrocławiu, Oddziałowi w Bolesławcu za owocną współpracę i wspaniałe spotkanie w naszej instytucji.

 

 

Odsłony: 526

1

 

Aktualnie

Odwiedza nas 140 gości oraz 0 użytkowników.

Popularne artykuły